20 aktivít, ak je vaše dieťa choré

Autor: Nikola Novotová | 17.12.2014 o 13:47 | (upravené 17.12.2014 o 16:19) Karma článku: 3,18 | Prečítané:  781x

Mamičky, je vaše dieťatko choré, prinášame vám 20 aktivít, ako sa zabaviť aj keď ležíme:)

1. POZERANIE FOTOALBUMOV - to je aktivita, ktorú detičky zbožňujú. Spomienky na krásne chvíle navyše pomáhajú dieťatku zabúdať na horúčku a prospievajú organizmu:)
2. OMAĽOVÁNKY - mať vždy pri sebe niekoľko omaľovánok a môžete sledovať kreatívny akt na posteli:) Keď máte pri sebe 3D nálepky či penové nálepky pomáhajú predĺžiť čas tvorby a dieťaťu pomôžu zdokonaliť techniku.
3. FLÍSOVÁ DEKA - stalo sa vám už, že si dieťa nechce počas choroby ľahnúť a odpočinúť si? Dajte na zem deku, zodvihnite jeden koniec deky a povedzte dieťaťu, aby si ľahlo na deku. Začnite s ním jazdiť po celom dome, spievať Ide ide vláčik-zaručená zábava, mne vydržalo dieťa aj hodinu :)) Ak ste dvaja- zodvihnite oba konce a môžete hojdať dieťaťko:)
4. KLASICKÉ RODINNÉ HRY
5. NÁŠ ČAS - len maznanie a rozhovory, je to čas, kedy dieťa môže veľa pýtať a dostáva odpovede. Skúste knihu ,,Povedz mi PREČO?" alebo ,,Povedz mi AKO?"
6, FILMY - vytiahnite obľúbené DVD, priúpravte POP CORN a domáce kino môže začať, veľa piesní si môžete nahlas spievať:)
7. OBČERSTVENIE A NÁPOJE - deti majú často zakázané jesť v obývačke. UROBTE výnimku :) len pretože sú choručké. Môžete priniesť rôzne ochutnávky drinkov a vymyslených dobrôt, ktoré dieťaťko potešia. TIP Medové lízatká: med dáte do hrnca a privediete k varu, potom ho na nepečený papier rozlievate v tvare dukátika na nanukovú paličku a nechať vychladnúť :)
8. KNIHA - vyberte si vaše obľúbené knihy a čítať a čítať a čítať:)
9. CAMPING - vziať kempingové vybavenie, vytvoriť kreatívny bunker :) a čítať knihy a sledovať filmy o kempovaní.
10. VTIPNÉ SLAMKOVANIE - Použite rôzne vtipné slamky. Tekutiny sú nutnosťou, ak je vaše dieťa choré. Nech je väčšia zábava, pite z bláznivých slamiek! Uistite sa, že ste kúpili slamky v obľúbenej farbe vášho dieťaťa! :D
11. MAĽOVANIE NECHTOV  - dievčatá si milujú maľovať nechty.

12. MAGNETKY - hrajte sa magnetkami, vyšlo veľa kníh s magnetkami
13. LIETADLO - vytvárajte papierové lietadlá, roznych veľkostí. Vytvorte ich čo najviac a potom už len hádzať kade tade :) 
14. ORIGAMI A SERVÍTKOVANIE - Precvičte si origami zručnosti, to isté skúste so servítkou, uvidíte ako dlho sa zabavíte.
15. DOPLŇ PRÍBEH - povedzte vetu a dieťa ju musí dokončiť, uvidíte ake vtipné príbehy nastanú :)
16. KADERNÍCTVO - odovzdajte kefu gumy a vaśe vlasy :D Nechajte svoje deti vytvoriť majstrovské dielo:))
17. LEGO - Stavajte vežu, ktorá bude najvyššia, víťazí:)
18. BÚDKA PRE VTÁČIKOV - Vytvorte jednoduchú búdku z recyklo toaletnej rolky, ktorú povaľkáte v semiačkoch a zavesíte ku oknu. takto dieťa sleduje vtáčiky:)
19. KTO, AKO, ČO ROBÍ, KEDY a KDE - obľúbená hra z detstva, ktorú sme hrali s mojou babkou. Zoberiete si všetci po jednom papier a vytvoríte z nej harmoniku tak, aby bola poskladaná na 4 časti. Do prvej kolonky napíšete KTO (napríklad BABKA), preložíte papier, aby ho nevidel sused a podáte mu ho, on vám podá svoj. Ďalej napíšete AKO (napríklad JEMNE)  a vymeníte. Takto postupujete až  kým nedopíšete KDE. S babkou sme sa veľa nasmiali, naposledy nám vyšlo: Babka jemne poprdkáva o pol 5 v mori :))) 
20. EUKALYPTUS - eukalyptový esenciálny olej pomáha vyčistiť upchatý nos a je veľmi upokojujúci. Vyskúšajte niektoré z týchto terapeutických zimných herných činností, ktoré som našla na : http://www.growingajeweledrose.com/2012/12/therapeutic-winter-play-activities.html

A aké sú tie vaše? :)

Inśpirácia : http://pintsizedtreasures.com/activities-for-sick-kids/

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nové pravidlá zásadne ovplyvnia ľudí. Dlžníkov aj exekútorov

Sociálna poisťovňa môže siahnuť na účet dlžníka aj bez exekútora, bezvýsledne exekúcie sa musia zastaviť.

KOMENTÁRE

Fico radí socialistom ako byť populárnejší

Toto má byť lekcia z postkomunistickej Európy?


Už ste čítali?